Intel Core i7-X-Серија Процесор-CD8067303287002
Неодамнешно

Intel Core i7-X-Серија Процесор-CD8067303287002

DEN 5087.84

Това е достапна

Новото семејство на процесори На Intel Core X-series е дизајнирано да ги зголеми вашите потреби за изведба со испорака на опции помеѓу 4 и 18 јадра за екстремни перформанси, најновите технолошки достигнувања и простор за глава за иднината. Оваа платформа е подготвена да инсталира Интел Оптанска меморија и Интел Оптан Ссдс за неверојатна реакција на системот. Поддршка ЗА извонредни 4k визуелни слики, четири канал DDR4 2666 меморија, Thunderbolt 3 испорака на 40gb/s двонасочна порта за речиси секој периферни сакате да се поврзете и до 8 SATA пристаништа за рација складирање низа го прави ова крајната десктоп платформа. Моќ Вашата Креативност Поминете повеќе време создавајќи и помалку време чекајќи. Процесорот Intel Core X-series може да се справи со вашиот најсложен обем на работа. Поставете и уредувајте ги вашите 360 видеа брзо и доживејте ВИДЕА СО ВР–сето ТОА во зачудувачки 4К. нема ограничувања за тоа што можете да креирате на вашиот нов компјутер. Мега-Задача До Крајност кога ја креирате вашата најдобра работа, потребна ви е најодговорна технологија за да се справите со повеќе, интензивни задачи на ПРОЦЕСОРОТ одеднаш. Со процесор На Intel Core X-series, можете да го уредувате вашето видео, да прикажувате 3 D ефекти и да ја составувате саундтракот истовремено без да ги загрозите перформансите на вашиот компјутер. Семејството на процесори На Intel Core X-series е отклучено за да обезбеди дополнителен простор за глава. Новите функции вклучуваат можност за оверклокување на секое јадро поединечно, контроли НА СООДНОСОТ AVX за поголема стабилност и контрола на Напонот Vcc U за екстремни сценарија. Во комбинација со алатки како Алатка За Екстремно Подесување На Интел (Интел XTU) и Профил На Екстремна Меморија (Интел XMP), имате моќен комплет за максимизирање на перформансите. Без разлика дали работите на вашиот најнов игран филм или следната епизода од серијата На You Tube, отклучените процесори На Intel Core X-series се дизајнирани да ги зголемат вашите потреби за изведба со користење на двете најбрзи јадра на повисоки фреквенции и до 18 јадра кога е потребна екстремна мега задача. Искусете екстремни перформанси, извонредни визуелни 4k, складирање и меморија со голема брзина и најнови технолошки достигнувања – сите дизајнирани да ве одведат од планирање до финален производ побрзо од кога било. Хекса Јадро.

Основните својства

Додатоци на производот