Трговска марка ликовна уметност „пешачки чизми“ платно уметност од Памела К. Пиво
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „пешачки чизми“ платно уметност од Памела К. Пиво

DEN 3.33

Това е достапна

Уметник : Памела К. Бирсубјект : People Style : Modern & Modernure Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарство девојка која носи шарени чизми. Истакнати бои : бела, сина, чаша, светло сина, портокалова, кафеава боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нудат куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да го подобрат вашиот производ линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Слика една девојка која носи шарени чизми.

Основните својства

Додатоци на производот