Гербер момче или девојче Пол неутрален сон 'n играат нозе пижами, 4-пакувања
Неодамнешно

Гербер момче или девојче Пол неутрален сон 'n играат нозе пижами, 4-пакувања

DEN 2.67

Това е достапна

Gerber Sleep ‘N претставите се крајните пижами на Footie! Овие меки подножје се прават со памук, удобна ткаенина која е совршено дише за да се спречи иритација против нежната кожа на бебето. Го имавме овој производ независно сертифициран со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Тие се соодветни да ги користат како пижами на новороденчиња, како што се направени за да ги почитуваат сите безбедни стандарди за спиење. Секоја претстава за спиење има патент надолу од предниот дел на облеката за да се овозможи лесни и брзи промени во пелена. На врвот на патентот е табулаторот за безбедност со привремено за да го задржи патентот што се наоѓа на место. Ова ја намалува иритацијата предизвикана од брадата на бебето што ја наметнува патентот. Разновидноста на овие облеки навистина им дава спектакуларна вредност што сите родители ќе ја ценат. Гербер обезбедува висококвалитетни производи кои се лесни и удобни за родителите, како и симпатични и удобни за бебето. Број на сертификација на OEKO-Tex : 16.hin.94317 Hohenstein htti вклучува четири претстави за спиење. Предни патенти со безбедносни јазичиња за полесни промени. Големини НБ и 0-3М вклучуваат манжетни манжетни за да се спречат случајни гребнатини / сите поголеми димензии не. Уметноста е отпечаток. Стандард 100 од OEKO-TEX®. Број на сертификација OEKO-Tex : 16.hin.94317 Hohenstein htti. Ткаенина : 93% памук, 7% рајон. Машинско миење / сушење суво.

Основните својства

Додатоци на производот

Logitech Craft 920-008484
Неодамнешно
Logitech Craft 920-008484
Това е достапна
DEN 1.33
ценето: