Дајко Поли Ребро Појас, Премиум
Неодамнешно

Дајко Поли Ребро Појас, Премиум

DEN 1.00

Това е достапна

Двостраниот Поли Ремен Dayco Е дизајниран за повеќе додатоци кои бараат пренос на моќност од двете страни на ременот. Дејко прв го воведе двостраниот серпентински појас во автомобилскиот резервен пазар. Двостраниот Поли Ремен Dayco е произведен од екстремна температура EPDM гума и се одликува со конструкција која користи соединение натоварено со многу влакна од двете страни на ременот за да ги зголеми барањата за носење оптоварување додека го минимизира бучавата за неусогласеност на макарата. Покрај тоа, процесите што се користат во производството на овој појас користат напредни техники на производство што овозможуваат минимизирање на целокупната дебелина на ременот..на крајот резултира со поладен појас за трчање. Двостраниот појас Dayco Poly rib се среќава или надминува Sae J1459 и SAE J2432 спецификации. Напреден Дизајн БЕЗ Бучава епдм гумено соединение за тивок продолжен век на траење. Влакната отпорни на бучава од arмиди вградени во гумата го прават овој ремен потивок во истрошени или неусогласени макари. Напредните техники на производство овозможуваат минимизирање на целокупната дебелина на ременот што на крајот резултира со поладен појас за трчање. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Одговара Изберете : 2004-2005 КАДИЛАК XLR 2006.2008 КАДИЛАК XLR 8 Цил 4,6 Л 2007.2009 КАДИЛАК XLR-V 8 Цил 4,6 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Основните својства

Додатоци на производот