Момени Нов Бран Меурчиња Област Килим
Неодамнешно

Момени Нов Бран Меурчиња Област Килим

DEN 2080.00

Това е достапна

Рачно тафтувани од стручни занаетчии користејќи специјална мешавина Од Најквалитетни Кинески волни, овие килими имаат најмеки раце и сјај што е ненадминат. Многу нови дизајни на Бранови имаат резба на раце за дополнителна длабочина и ткаење слично на Тибет, најчесто пронајдено во килими со рачни јазли, но стручно постигнато во овие рачно тафтувани парчиња. Рака Тафтувана. Произведено Во Кина. 100% Волна со Памучна Подлога. Ниска Висина На Купот 0,45". Внатрешен Килим.

Основните својства

Додатоци на производот