Маска за крем за кафе, пакувања
Неодамнешно

Маска за крем за кафе, пакувања

DEN 0.33

Това е достапна

Нашата маска за крем за кафе содржи анти-оксиданти и екстракт од семе од кафе, кои обезбедуваат храна на вашата кожа. Екстрактот од семе од кафе содржи висока концентрација на есенцијални масни киселини и витамин Е што го прави моќен антиоксиданс, витамин Е го намалува оштетувањето на УВ и ја храни и ја штити вашата кожа од оштетување предизвикано од слободни радикали и путер од шеа содржи висока концентрација на масни киселини и витамини на витамини на омекне кожа. Овие маски се ослободени од парабени и фталати и се без суровост. Го храни смирувањето и навлажнува. Содржи екстракт од семе од кафе, путер од витамин Е и шеа. Им помага на сите типови кожа.

Основните својства

Додатоци на производот