Трговска марка ликовна уметност „Две корпи над бунарот“ платно уметност од Филип Саин-Лоуди
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Две корпи над бунарот“ платно уметност од Филип Саин-Лоуди

DEN 799.84

Това е достапна

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Сè уште начин на живот : Азиски инспириран Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има два корпи што висат од бунарот од зелено јаже. Истакнати бои : тен, зелена, црвена, сива, жолта, портокалова "Како фотограф, имам извонредна шанса да ја живеам мојата страст и го ценам секој момент! Јас не се натпреварувам со никого и ја водам мојата трка . Не сакам да ја играм играта да се биде подобар од никого. Едноставно, имам за цел да се подобрам да бидам подобар отколку што бев порано. Јас сум јас и јас сум слободен! Пикселите се моја медитација. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Две корпи што висат од бунарот со зелено јаже.

Основните својства

Додатоци на производот