Трговска марка ликовна уметност „се осмелува да биде херој“ платно уметност од Бета Цицовска Јанг
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „се осмелува да биде херој“ платно уметност од Бета Цицовска Јанг

DEN 1.67

Това е достапна

Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Humor Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има осамен Бетмен во мрежа на играчки на Trood Trooper на сина позадина. Истакнати бои : сина, сива, бела, црна, светло сина сина бита Цизовска-млада е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Природата е најголемата инспирација на Бета. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Ова дава резултат сличен на бајката. Бета е објавена во многу списанија низ целиот свет и нејзината работа е прикажана на ЦД и корици на книги. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Осамен Бетмен во мрежа на играчки со невреме војници на сина позадина.

Основните својства

Додатоци на производот