Комерцијален Миксер За Штандови веворбренд, Сад од нерѓосувачки Челик 15Qt, Електричен Миксер За Храна Со Тешки 850w Со Брзини Прилагодливи ВРТЕЖИ во МИНУТА, Вклучен Т?
Неодамнешно

Комерцијален Миксер За Штандови веворбренд, Сад од нерѓосувачки Челик 15Qt, Електричен Миксер За Храна Со Тешки 850w Со Брзини

DEN 1223.20

Това е достапна

Опис На Производот. . 15 Qt Комерцијални Храна Миксер. . 3 Брзини На Ротација средната брзина ОД 184 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА најчесто се користи за мешање пломби; големата брзина ОД 341 ВРТЕЖИ во МИНУТА е идеална за камшикување креми. Ве молиме запрете ја машината пред да ја смените брзината на ротација. Кориснички Дизајн : овој миксер за тесто прифаќа тркало за вртење за да го спушти или подигне садот за да постигне задоволителна висина. Со садот што се одвојува и мешалката, ви е без напор да ја исчистите оваа машина. Безбедниот штит е дизајниран да ги заштити вашите раце од повреди, додека машината автоматски ќе се исклучи откако штитот не е цврсто затворен. Копчето за тајмер ви овозможува да поставите време на мешање во рок од 30 минути. Покрај тоа, нозете што не се лизгаат обезбедуваат стабилност при мешање. Широки Апликации : нашата машина за мешање храна е широко применета во ресторани, хотели, пицерии, пекари, комерцијални кујни итн. Идеален е за мешање на повеќето видови храна, како крем, зеленчук, полнење, тесто.

Основните својства

Додатоци на производот