Сохо Џарвис Паун Пердув Волна Површина Килим, Морнарица Слонова Коска, 5'8'
Неодамнешно

Сохо Џарвис Паун Пердув Волна Површина Килим, Морнарица Слонова Коска, 5'8'

DEN 0.33

Това е достапна

Колекција Сафавиех Сохо Сох704д Рачно Изработен Тепих Од Морнарица/Слонова Коска Колекцијата Сохо Килим се препушта на денешната предност за чисти дизајни и меки текстури. Прекрасната јасност на бојата е прикажана во огромен број ретро-мод мотиви и цветни букети во оваа впечатлива колекција. Сохо област килимите се рачно тафтувани за перница-меко чувство под нозете. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Конструкција : Рачно Тафтувана. Влакна/Финиш : Волна Вискоза Куп. Поддршка : Памучна Подлога. Висина На Купот(Во Инчи) : 0,5. Точка Тежина : 8.40. ЗЕМЈА НА ОРГИН : Белгија.

Основните својства

Додатоци на производот