Новиот 13-Кочница Мајстор Цилиндар одговара 2005-Нисан
Неодамнешно

Новиот 13-Кочница Мајстор Цилиндар одговара 2005-Нисан

DEN 1722.24

Това е достапна

Градејќи се на децениско искуство користејќи обратен инженеринг за повторно производство на производи за сопирање, инженерите НА КАРДОНЕ прецизно ги дизајнираа Нашите Кардонски Нови Главни Цилиндри за да одговараат на перформансите На О.е. Испорачана со нови о. е.-квалитетни пломби и чаши, секоја единица е тестирана на издржливост за да обезбеди совршено вклопување, функција и сигурни перформанси. Апликација За Возило : Нисан Граница 2011-05, Кстера 2005. Само о. е.-квалитетни пломби и чаши се користат за да се обезбедат перформанси И сигурност на о.е. Сите гумени компоненти ги исполнуваат спецификациите На С. А. Е.. Хардверот за монтирање и комплетите за крварење се испорачуваат со секоја единица за да се направи процесот на инсталација и крварење побрз и полесен (каде што е применливо). Досадите ги исполнуваат критичните спецификации за микро-завршница за елиминирање на дупчење и корозија, причина за предвремено откажување. Одлеаноците имаат премиум заштитна обвивка за да ја минимизираат корозијата и да го продолжат животниот век на единицата. Заптивките се циклираат на температура од -30°F до +220°F за да обезбедат сигурни перформанси за време на вашето секојдневно патување. Пластичните резервоари се тестирани со вакуум за да се осигураат дека нема истекување. Одговара Избери : 2009-2010 НИСАН ГРАНИЦА ЕКИПАЖОТ КАБИНА СЕ/ЕКИПАЖОТ КАБИНА ЛЕ 6 Цил 4 Л 2006 НИСАН ГРАНИЦА КРАЛ КАБИНА ЛЕ/КИНГ КАБИНА СЕ/КИНГ КАБИНА НАДВОР ОД ПАТОТ 6 Цил 4 Л 2005,2008 НИСАН ГРАНИЦА ЕКИПАЖОТ КАБИНАТА ЛЕ/ЕКИПАЖОТ КАБИНА СЕ/ЕКИПАЖОТ КАБИНА НАДВОР ОД ПАТОТ 6 Цил 4 Л 2005 НИСАН XTERRA НАДВОР ОД ПАТОТ/S/SE и Повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување ЗА да проверите.

Основните својства

Додатоци на производот