Примарно Злато Каратно Бело Злато 6х Овален Родолит Гранат И Дијамантски Прстен
Неодамнешно

Примарно Злато Каратно Бело Злато 6х Овален Родолит Гранат И Дијамантски Прстен

DEN 1561.44

Това е достапна

Сигурно ќе импресионирате, овој блескав прстен од бело злато од 14 карати ќе направи одличен додаток на вашата најдобро облечена колекција. Овој стилски прстен е украсен со два фацетирани скапоцени камења од родолит во форма на овална форма од 1,14 cttw, збогатени со треперливи i2 дијаманти за јасност за прекрасен изглед. Овој впечатлив прстен е достапен во големини на прсти 5.Метална Тежина : 2,64 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2ммринг Големина : 5гемстоун Детали : Тип : Родолит Гранет Месец На Раѓање : Јуни Боја : Редцут : Фацетед Облик : Овализа : 6мм х 4mmweight : 1.14 cttwquanty : 2 Накит Поставување : Prongdiamond Детали : јасност : i2color : I-Jbirthstone Месец : Април : Facetedshape : тркалезна Големина : 1.2 mmweight : 0.048 Cttwquanty : 6jewerthing Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Основните својства

Додатоци на производот