НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА Лизгачка Порта Основен Комплет За Порта до лб
Неодамнешно

НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА Лизгачка Порта Основен Комплет За Порта до лб

DEN 2468.64

Това е достапна

Алеко АЦ1400 Основни Комплет Лизгачки Синџир Портата Отворач. Овој отварач на порти обезбедува исклучителен почетен вртежен момент и континуирано работење што го прави идеален за повеќето апликации. За ваша безбедност, овој модел ќе застане и ќе се смени ако наиде на опструкција при затворање и ќе престане кога ќе наиде на опструкција при отворање. Рф подрипнувајќи код технологија спречува вашиот далечински код да биде достапен за другите. Кориснички програмабилни и далечински кодови за бришење на корисникот. Отвора порти со тежина до 1400 фунти или 40 стапки во должина. Напојување НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 120v 60 Hz/ 3/4 КС Еквивалент/ Функција За Автоматско Затворање. Брзина на движење на портата-32 стапки/мин, излезен вртежен момент = 14нм. Брзина на моторот 1680 вртежи во минута/ Време на Работа : 0-44 секунди. Граница прекинувач магнетна граница прекинувач. Далечинско растојание = 30 м. Тежина 47 фунти бучава.

Основните својства

Додатоци на производот