Дизни Е Божиќна Керол НДС-Прославете Со Класика На Забавен, Нов Начин во овој НИНТЕНДО ДС
Неодамнешно

Дизни Е Божиќна Керол НДС-Прославете Со Класика На Забавен, Нов Начин во овој НИНТЕНДО ДС

DEN 951.84

Това е достапна

Инспириран од приказната за Дикенс повторно замислена Од Роберт Земекис, Божиќната Песна На Дизни е иновативна игра загатка-авантура која го слави духот на празниците со пресврт На Скруџ. Играта поканува нова генерација да се поврзе со славната приказна и ликови како никогаш досега и сигурно ќе стане традиција прифатена од целото семејство. Овој спомен од филмот ќе обезбеди часови празнична забава и е предодреден да биде инстант класика. Карактеристики Манипулирајте со средините На Скруџ за да го водите на неговата натприродна авантура Дувајте и викајте во микрофонот и користете го иглата ДС за да повлечете, тресете, влечете, штракате и допрете Скруџс Светот И Влијанието На Играта Игра Искуство извонредно анимирани сцени кои се одвиваат како интерактивна приказна книга со неверојатна убавина и детали Комуницирајте со вашите омилени ликови од филмот, вклучувајќи ги боб Крачит, Малиот Тим, Г-дин Фезивиг Марли И Трите духови на божиќ го користат календарот за доаѓање во реално време за да отклучите Изненадувања за секојдневието што ги играте пред божиќ пејте ПЕСНИ, украсете со празнични орнаменти и гответе рецепти Од Мајсторот од викторијанската Er Над 10 мини-игри со еден Играч, плус придружете се на пријател за да ја поминете играта со повеќе играчи на дс. Водич Скруџ на возбудлива авантура. Господар ангажирање мини-игри за 1-4 играчи. Доживејте ја безвременската приказна со прекрасно анимирани сцени.

Основните својства

Додатоци на производот