Августин Комган Геометриска Област Килим, Слонова Коска Беж, 6'4 9'6
Неодамнешно

Августин Комган Геометриска Област Килим, Слонова Коска Беж, 6'4 9'6

DEN 1755.04

Това е достапна

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекција на килими августинбохо Модерна Област Килимитоа Е Колекцијата Августин и тоа е сликата на стилот на бохо-мод. Номадските обрасци се прикажани во меки тонски нијанси, со традиционални текстури со рамно ткаење што го нагласуваат боемскиот шарм на овие декор-паметни килими. Разноврсна и тотално денес, Августин е моќ се наѕираше со помош на мешавина од памук и меки синтетички предива; идеален избор за секој крајбрежен или елегантен-секојдневен декор. Августинските килими се совршен додаток во вашиот дом за стилска, дизајнерска надградба. Боја : Слонова Коска/Беж. Големина : 6 ' 4 "х 9 '6". Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,63 инчи. 92% Рециклиран Памук, 8% Полиестер. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Основните својства

Додатоци на производот