Уникатен Разбој Саламанка Медичи Килим Сина Светло Сина 6 '1 Круг Цветни Боемски Совршен За Трпезарија Влезна Соба Соба За Кревети Детска Соба
Неодамнешно

Уникатен Разбој Саламанка Медичи Килим Сина Светло Сина 6 '1 Круг Цветни Боемски Совршен За Трпезарија Влезна Соба Соба За Кревети

DEN 2.00

Това е достапна

Од Колекцијата Медичи, белег на италијанските впечатоци со светли и живописни машински ткаења! Шарените и празнични цветни дезени додаваат цинг и кора од лимон во вашиот декор со меланж од традиционални и апстрактни дезени. Овој карактеристично стилизиран кружен килим нуди среден куп и лесно се чисти. разновиден додаток на која било од вашите соби, овој разигран и жив килим прави повеќе отколку само да се истакнува. Карактеристики на производот : Боја(И) : тиркизна, темносина, црна и слонова коска. Цветни шарени килим. Машината направи среден куп. Поддршка : да. Се препорачува само за внатрешна употреба . Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока додека вршите притисок врз килимот - земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го тепихот назад додека вршите надолен притисок врз браздата. Димензии : 6 ' дијаметар. Висина на купот : 0,5". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : памук тиркизна сина и слонова коска тркалезна област фрли килим. Машина направена и среден куп; цветни шема. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Килимот има дијаметар од 6 стапки.

Основните својства

Додатоци на производот