Трговска марка ликовна уметност „хоризонтална“ хоризонтална уметност од Мајк Шик
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „хоризонтална“ хоризонтална уметност од Мајк Шик

DEN 1530.08

Това е достапна

Уметник : Мајк ШикСубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има лабава мрежа од бела, километража, зелена, виолетова, розова, портокалова и жолта боја на боја. Истакнати бои : бела, розова, зелена, светло сина, тен, сина Мајк Шик започна да се слика по години во тродимензионални уметнички полиња како скулптор и дизајнер и градежник на додатоци за дома. Како и во тие дисциплини, Мајк многу се потпира на цртање и внимание на деталите на површината и текстурата во неговите слики. Мајк сè уште се приближува кон секоја слика експериментално и е воодушевена и се забавува од разновидноста на влијанијата врз конечниот резултат. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајк Шик започна да се слика по години во тродимензионални уметнички полиња како скулптор и дизајнер и градител на додатоци за домови. Како и во тие дисциплини, Мајк многу се потпира на цртање и внимание на деталите на површината и текстурата во неговите слики. Мајк сè уште се приближува кон секоја слика експериментално и е воодушевена и се забавува од разновидноста на влијанијата врз конечниот резултат. - Лабава решетка од бела, чаша, зелена, виолетова, розова, портокалова и жолти закрпи на боја.

Основните својства

Додатоци на производот