Традиционална машина за миење на машината Блер Хенриета, 2'2 8 ', беж' рѓа
Неодамнешно

Традиционална машина за миење на машината Блер Хенриета, 2'2 8 ', беж' рѓа

DEN 1094.08

Това е достапна

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро.Блаер колекција на килими Мамахин за перење и високи перформанси се соединуваат во килими за перење во Блер. Овие килими за подрачје за перење машини стојат убаво во зафатените простори за живеење. Енергијата се наomsираше со употреба на еластични синтетички предива со поддршка од лизгање за удобност-мека чувство под нозете и перничеста стабилност на која било површина. Боја : Беж/'рѓа. Големина : тркач на 2'2 "x 8 '. Енергијата се раздели во мисирка. Висина на купот : 0,35 внатре . Поддршка од памук, рампа за килим (продадено одделно) препорачано за да се спречи менување и лизгање. 100% полиестер. Машината за перење. Додатоци во животниот стил Фотографии не се вклучени. Вакуум редовно (по можност еден без барови со тепачки) и самото место за чистење; за дамки од тешко-отстранување, се препорачува професионално чистење на килими; ротирање на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот и мебелот за мебел . Use rug protectors under the legs of heavy furniture to avoid flattening piles. Avoid direct sunlight as it will cause the colors in your area rug to fade over time; place your area rug away from direct sunlight whenever possible. For an instant decorating makeover, Оваа област килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно повеќе точни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои за килим може да можат се разликуваат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Основните својства

Додатоци на производот