Трговска марка ликовна уметност „мирна утринска утро II Снегулки“ платно уметност од elleенел Пенер
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „мирна утринска утро II Снегулки“ платно уметност од elleенел Пенер

DEN 1.67

Това е достапна

Уметник : Janelle Penners Ubject : Typography Style : Typal Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фраза над позадината на сино дрво. Истакнати бои : Светло сина, бела, портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува напорите за соработка на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. фраза над позадина на сино дрво панел.

Основните својства

Додатоци на производот