Кнудсен Еггог, квартал
Неодамнешно

Кнудсен Еггог, квартал

DEN 1.67

Това е достапна

Учествувајте во една од вашите омилени традиции за празници со тоа што ќе соберете картон на Кнудсен Еггог. Овој безалкохолен Eggnog доаѓа во вашиот дом само со најдобрите состојки и квалитетот на одделение А. Неговата кремаста текстура и класичниот богат вкус веднаш ќе избришат поплави среќни спомени од минатото на зимите кога ќе уживате во омилениот пијалок базиран на Eggnog заедно со семејството и пријателите додека ги славевте празниците заедно. Можете да послужите вкусно стакло од мраз, веднаш од картонот или да го спарите со омилениот алкохол за дополнителен посебен начин за препуштање. Со 32 унци по картон, ќе имате многу Eggnog за да одите наоколу. Однесувајте се кон квалитетот на златни starвезди на пијалоци со празници со тоа што ќе донесете дома ваш сопствен картон на Кнудсен Еггог. Knudsen Eggnog, 1 кварта : 32 картон со течности-унца на Eggnog. Одделение A. безалкохолен. Нуди најдобриот квалитет на златна starвезда на вашите прослави за одмор. Кремаста текстура со богат традиционален вкус. Вкусно кога се служи ледено ладно од картонот или кога се додава во специјален десерт за празници. Одлично за правење омилени алкохолни пијалоци со теми за одмор. Пастеризирана и хомогенизирана. Чувајте во фрижидер.

Основните својства

Додатоци на производот