Gap Home Kids Rugby Stripe T-Shirt Soft Jersey Organic Cotton Blend Comforter Set, целосна кралица, жолта, 3 парчиња
Неодамнешно

Gap Home Kids Rugby Stripe T-Shirt Soft Jersey Organic Cotton Blend Comforter Set, целосна кралица, жолта, 3 парчиња

DEN 719.84

Това е достапна

Класичен, подготвен и неверојатно пријатна, Gap Home Kids Rugby Stripe T-Shirt Soft Jersey Comforter Set има задебелен дизајн на ленти, изработен со супер-мека, органска ткаенина од памук мешавина и рециклирани материјали. Дизајнирано за лесно мешање, совпаѓање и слој со други цврсти материи и отпечатоци од колекциите за постелнина за јазли. Првата домашна колекција на Гап го преиспитува безвременскиот американски стил за модерно живеење. Откријте квалитетни дизајни и најважни работи што веднаш ја освежуваат секоја просторија. Размислете за супер-меки постелнини, покачен прибор за јадење и повеќе инспирирани откритија за секојдневниот живот. Исклучиво на. Органска мешавина од памук : Направена со висококвалитетна мешавина од ткаенини (60% органски памук и 40% рециклиран полиестер) која нуди совршена комбинација на мекост, одржливост и трајност. Рециклиран материјал : 100% полиестерско полнење содржи 75% рециклиран полиестер. Поодржливо : Направено со OCS (стандард за органска содржина) OC0003 Памук и рециклиран материјал што ги исполнува RCS (Стандард за рециклирање на побарување) RC0104, OEKO-TEX® 100 2021 OK1717 AITEX заверен без штетни хемикалии. Маица мека : Супер-мека мешавина од памук ве одржува удобно и пријатно во текот на целата година. Реверзибилна : Шарениот дрес се свртува кон цврстата маичка. Внимание на деталите : Утешителот и Шамот имаат завршница со нож за чист изглед. Торба за еднократна употреба : спакувана во само-ткаенина торба што може да се користи за перење или складирање. Двоен сет вклучува : утешен (66 "x 86") и еден срам (20 "x 26"). Комплетен сет/кралица вклучува : Утешител (88 "x 92") и два шами (20 "x 26"). Лесна грижа : Машинско миење ладно со слични бои во мијалник со голем капацитет, користете само белило што не е хлор, кога е потребно, да се сува суво ниско во фен за голем капацитет, отстранете веднаш, не пеглајте, не исушете го чисто; Препорачано за миење пред употреба.

Основните својства

Додатоци на производот