Заштитен знак Ликовна Уметност Спатифилум Реј Платнена Уметност Од Берт Маерс
Неодамнешно

Заштитен знак Ликовна Уметност Спатифилум Реј Платнена Уметност Од Берт Маерс

DEN 2601.60

Това е достапна

Уметник : Берт Маерс Предмет : Стил На Живот : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има спатифилум на бела позадина. Истакнати Бои : Бела, Црна, Сива јас сум пензиониран академски лекар (Професор По Хирургија ВО ЛСУМЦ) кој долго време имаше сериозен интерес за фотографијата како уметнички медиум. Почнувајќи од 1951 година, работев Со Јуџин Делкроа, фотограф На Н. О. кој беше мајстор за светлина и композиција и специјализиран за слики со мек фокус. Во 1971 година, студирав со Ансел Адамс Во Калифорнија на еден од последните курсеви што самиот уметник ги предаваше. Јас исто така бев ученик На Мајкл А. Смит Од Оцвил, пенсилванија-мајстор за фотографија со голем формат-кој во 1986 година го фотографираше Њу Орлеанс за Историската колекција. Во 1999 година учествував во санта фе работилница за дигитална фотографија. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. спатифилум на бела позадина.

Основните својства

Додатоци на производот