Неутрогена Чувствителна Сенка За Очи На Кожата + Прајмер, Топла Тегет, 0. оз
Неодамнешно

Неутрогена Чувствителна Сенка За Очи На Кожата + Прајмер, Топла Тегет, 0. оз

DEN 3.00

Това е достапна

Неутрогена Чувствителна Сенка За Очи На Кожата + Прајмер го олеснува додавањето убава боја на вашиот изглед за шминка. Овој 2-во-1 крем-во-прав сенка за очи + прајмер од бренд препорачан од дерматолог без напор се лизга на очните капаци без лупење и обезбедува долга метална завршница што ја остава кожата да се чувствува хидрирана. Лесната, долготрајна сенка за очи е формулирана со вграден прајмер за да се спречи туткање и размачкување и Про-Витамин Б5 за здрава кожа. Достапна во три метални нијанси, шминката за очи е тестирана од офталмолог и безбедна за употреба на чувствителна кожа околу очите. За употреба, избришете го долгото стапче за сенки за очи долж очниот капак за метален изглед или нежно измешајте ја шминката за повеќе дифузно миење на бојата и сјајот. Неутрогена Чувствителна Сенка За Очи На Кожата + Прајмер за метален изглед на шминка. 2-во-1 крем во прав + прајмер го олеснува додавањето убава боја на вашиот изглед за шминка. Сенката за очи се лизга на очните капаци без напор без лупење или туткање за долготраен гламур. Формулиран Со Про-Витамин Б5 за здрава кожа и вграден прајмер за спречување на туткање. Металната шминка за очи обезбедува лесна, долга завршница што остава кожата да се чувствува хидрирана. Лесната сенка за очи лесно се нанесува за метален изглед на шминка. Сенката за очи е тестирана од офталмолог и безбедна за употреба на чувствителна кожа околу очите. Изметете го стапчето за сенки долж очниот капак за смел изглед или нежно измешајте за миење на бојата.

Основните својства

Додатоци на производот