Стандардниот W - Ta Без Јаглерод Формира Дел - 1 2 1 2 Големина На Листот - Бел Лист - Пакет
Неодамнешно

Стандардниот W - Ta Без Јаглерод Формира Дел - 1 2 1 2 Големина На Листот - Бел Лист - Пакет

DEN 2.00

Това е достапна

Без јаглерод, континуираните даночни обрасци W-2 се користат за пријавување на платите и одбитоците до Администрацијата за Социјално Осигурување. Четириделните форми ги исполнуваат СПЕЦИФИКАЦИИТЕ НА УЈП. Секој сет на обрасци вклучува W-3 Пренос На Плата На Доход И Образец За Даночен Извештај. Секој лист вклучува две форми. Одвоена големина е 8-1/2 " х 5-1/2". Формите се дизајнирани за употреба во матрични печатачи со точки. Тип На Производ - Даночна Форма. Големина на лист-5 1/2 Ширина х 8 1/2 Должина. Број На Делови - 4. Боја На Лист-Бела. Земја На Потекло - Сад. Рециклирани-Не. Производител-ВРВОВИ Производи. Производителот Дел Број-ВРВОТ 2204. Адреса На Веб-Страницата на производителот - http : //www.врвови -. Зелен Индикатор-Ј.

Основните својства

Додатоци на производот