Трговска марка ликовна уметност „Силуета кањон“ платно уметност од Ден Балард
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Силуета кањон“ платно уметност од Ден Балард

DEN 1.00

Това е достапна

Уметник : Дан Балардсјубјект : Пејзаж-апестит : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има црн кањон во центарот на рамката. Истакнати бои : Црна, сина, светло сина Дан Балард е меѓународно познат фотограф за патувања и пејзажи од Колорадо. Неговите слики ве одведуваат на визуелно патување до некои од најубавите и далекусежни агли на светот. Дан посети над 50 земји и пет континенти низ целиот свет, а неговата работа го привлече вниманието и пофалбите на некои од најголемите имиња и компании во индустријата за фотографии. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црн кањон во центарот на рамката.

Основните својства

Додатоци на производот