Лав бренд чорап-лакова предиво
Неодамнешно

Лав бренд чорап-лакова предиво

DEN 0.67

Това е достапна

Лав-предиво од лав-ајл. Една топка ќе направи еден пар. Традиционално предиво за чорапи со прсти со прсти, дизајнирано да произведе модели на проток во боја во софистицирана палета. Одлично за шалови за чорапи и други додатоци. Повторното чорап е завршено со алое вера за да ги омекне рацете додека плетеш или капчиња. Категорија на тежина : 1; 75% волна/25% најлон. 3-1/2oz/100g; 438yd/400m. Мерач : плетење : 30 -ти x 40r = 4in/10cm на игли со големина 2/2,75мм; Капчиња : 24 STS x 30 R = 4in/10cm на кука со големина D3/3.24mm. Грижа : Машинско миење (Max.Temp. 104 F/40 C); Tumble суво; Не бели; Не пеглајте. Увезени. Лав Бренд чорап-Оал предиво.

Основните својства

Додатоци на производот