Екстанг Трифекта 2. Мека Преклопен Камион Кревет Тоно Покритие
Неодамнешно

Екстанг Трифекта 2. Мека Преклопен Камион Кревет Тоно Покритие

DEN 3216.00

Това е достапна

Капакот Од 2,0 Тони Екстанг Трифекта Е премиум мек капак за кревет за три флип, произведен од висококвалитетни материјали како алуминиум од типот на авиони и винил од морско одделение. Овој производ Е втора итерација На Екстанг на неговата популарна покривка За кревет Трифекта, со неколку подобрувања во текот на првата генерација. Стилски, Трифекта 2.0 има елегантен дизајн, вклучувајќи мазни линии, заоблени рабови и низок профил. Винилната церада на капакот има патентиран систем за навивање на аголот дизајниран да спречи типично попуштање изложено со мека покривка на креветот при флуктуирачки температури. Издржливост-мудар, Трифекта 2.0 го надминува својот претходник на секој начин. Неговата тешка алуминиумска рамка обезбедува неспоредлива ригидност, додека МАКСИМАЛНИТЕ ШАРКИ со двоен стожер ги зајакнуваат стожерните точки склони кон дефект, обезбедувајќи животен век на сигурна услуга. Ако сте на пазарот за премиум меко преклопен тонско покритие, размислете За Екстанг Трифекта 2.0! Екстанг Трифекта 2.0 Тони Корица 92730 Одговара 2001-2013 Форд Ф-150 Супер Екипажот 5 ' 6 "Кревет (66"). ЧУВАЈТЕ ГО ЕДНОСТАВНО Лесен за инсталирање и лесен за ракување. Две стеги ЗА ЗАКЛУЧУВАЊЕ ЕЗ лоцирани на задната врата го држат капакот заклучен. Повлечете ја секоја стегач, преклопете го капакот двапати, бравата до кабината и одете. Целиот капак може лесно да се отстрани за неколку минути за да се пренесе тој сосема нов тросед. ИЗДРЖЛИВИОТ КАПАК Од ЦЕРАДА Трифекта 2.0 е изграден со ткаенина од кожено зрно изградена за да ја оттргне водата и да го чува вашиот камионски кревет од елементите. Овој морски одделение материјал е отпорен на бледнее со одлична напнатост. Справете се со автопатот без никакво треперење!. НАЈБРЗО ИНСТАЛИРАЈТЕ Го овој капак со меко преклопување доаѓа целосно склопен. Едноставно квадратирајте го капакот до вашиот камион и затегнете ги двете стеги на кабината до ѕидот на креветот. Нема шини за гужва и не се потребни специјални алатки. Потребно е подолго време за отстранување од кутијата отколку за инсталирање. ЕКСТАНГ ИНЖЕНЕРСКИОТ Инженеринг е во срцето на тоа зошто имаме најкомплетна понуда на капаци за кревети за камиони во Северна Америка. Ние сме посветени да донесеме производи на пазарот што ќе ја подобрат корисноста, практичноста и изгледот на вашиот камион.

Основните својства

Додатоци на производот