Кралска Канин Бигл за возрасни суво кучиња храна, ЛБ
Неодамнешно

Кралска Канин Бигл за возрасни суво кучиња храна, ЛБ

DEN 287.68

Това е достапна

Royal Canin Beagle Dry Food Dog Dog Leded од француски ветеринар во 1968 година, Royal Canin произведува храна за домашни миленици за да им служи на исхраната на кучиња со различни големини, векови, раси и начин на живот. Во соработка со ветеринари и научници за истражување, Royal Canin формулира рецепти со 50+ хранливи материи за поддршка на четири цели за здравствена исхрана : развој и одржување на телото; енергија; превенција; и посебна грижа за закрепнување од болест. Health Canin Bred Health Nutrition Beagle Beagle Dry Dog Food е дизајнирана исклучиво за чистокрвни Beagles. Обезбедување на целосна и избалансирана исхрана, оваа специјална формула за енергична, рамномерна и интелигентна раса на бигли содржи ЕПА и ДХА за здравјето на коските и зглобовите, како и соодветна содржина на калории и влакна за идеално одржување на тежината. Кибл во форма на starвезда во форма на Бигл е совршен за квадратна муцка и вилици на оваа раса, со охрабрување на џвакање. Состојки : пченка, пилешко нуспроизводен оброк, пивари ориз, пченица, пченкарен глутен оброк, пилешко маснотии, природни вкусови, влакна од грашок, сушена обична пулпа од репка, пченица глутен, рибино масло, дестила за зрно сушен квасец, алуминиум на натриум силико, алуминиум на калциум, карбонат на калциум, калциум карбонат , растително масло, лушпа од семе од псилиум, калиум хлорид, сол, фруктолигосахариди, таурин, натриум триполифосфат, хидролизиран квасец, витамини [ДЛ-алфа токоферол ацетат (извор на витамин Е), инозитол, ниацин додаток, Л-аскорбил-Полмифон (аскорбил (аскорбил (аскорбил (аскорбил (аскорбил (аскорбил (аскорбил (аскорбил (аскорбил (аскурбил (аскурбил (аскурбил (аскурбил (аскорбил (аскурбил (аскурбил) Извор на витамин Ц), Д-калциум пантотеннат, биотин, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), додаток на рибофлавин, тиамин мононират (витамин Б1), витамин А ацетат, фолна киселина, витамин Б12 додаток, додаток на витамин Д3], додаток на холин, л. -лизин, Л-тирозин, глукозамин хидрохлорид, минерали во трагови [цинк протеинат, цинк оксид, ферозен сулфат, манган протеинат, манган оксид, бакарен сулфат, калциум јодт, натриум селенит, бакар протеиран], маригалд екстракт (тагетс ерект l.) Чај, Л-карнитин, хондроитин сулфат, екстракт од рузмарин, зачуван со мешани токофероли и лимонска киселина. Загарантирана анализа : Суров протеин (мин) 25% сурова маст (мин) 10% сурова влакна (макс) 5,3% влага (макс) 10% еикосапентаноева киселина (ЕПА)* (мин) 0,18% докосахексаена киселина (ДХА)* (мин) (мин) 0,08% глукозамин* (мин) 350 мг/кг хондроитин сулфат* (мин) 70 мг/кг.

Основните својства

Додатоци на производот