Ameriwood Novogratz Owen целосен кревет, гулаб сива
Неодамнешно

Ameriwood Novogratz Owen целосен кревет, гулаб сива

DEN 2.33

Това е достапна

Додадете малку модерен стајлинг во средината на век во вашата спална соба или соба за гости со целосниот кревет Новограц. Дво-тон светло сива и црна завршница на ламинираниот MDF и таблата со честички додава модерен допир додека металните нозе на влакната донесуваат ретро чувство за стил на стил што ќе го сакате. Поддршката за дрвени душеци ја елиминира потребата за пролет на кутијата и го спречува вашиот душек да се кара за да го продолжи животот на вашиот душек. Целиот кревет одговара на повеќето душеци со целосна големина. Душекот не е вклучен. 3 -те отворени коцки од секоја страна од креветот се совршени за складирање на дополнителни ќебиња или постелнина или дури и вашите книги и списанија за ноќно читање. Целиот кревет се испорачува рамно на вашата врата во 2 кутии и бара склопување по отворањето. Двајца возрасни се препорачуваат да се соберат. Откако ќе се соберат, креветот мери да биде 20,5 ”h x 57.01” w x 76,46 ”г. Ameriwood Novogratz Owen целосен кревет, гулаб Греј донесува уникатен стил во вашата спална соба или гостинска соба со целосниот кревет Новограц Овен. Направено од ламинирана MDF и честички со метални нозе, дво-тон светло сива и црна завршница му дава на креветот модерен стил во средниот век. Елиминирајте ја потребата за пролет на кутијата со дрвена душек поддршка што спречува да се разгали и да го продолжи животот на душекот. Одговара на повеќето душеци со целосна големина (не е вклучено). Чувајте дополнителни ќебиња и постелнина близу до чување на нив во 3 отворени прегради на секоја страна од креветот. Завршете ја вашата соба со целата колекција на Овен за координиран изглед (секој продаден одделно). Целокупниот кревет се испорачува на вашата врата во 2 кутии и 2 возрасни се препорачува да се соберат. Креветот може да поддржи до 600 фунти. Секое куби ќе има до 30 фунти. Собрани димензии : 20,5 ”H x 57.01” W x 76,46 ”г.

Основните својства

Додатоци на производот