Kno природно рачно изработено килим, цврст, полноќно сино кафеав, 9ft-6in 13ft-6in
Неодамнешно

Kno природно рачно изработено килим, цврст, полноќно сино кафеав, 9ft-6in 13ft-6in

DEN 1760.00

Това е достапна

Рачнотово во Индија со еко-пријателски јута и памук, рустикалниот стил на колекцијата Нокс носи рустикален мотив во палета на земјен бои во вашиот дом. Направено во Индија, градежната градба на плетенка му дава на секој килим уникатна текстура и современо чувство во секоја просторија во која се става. Природните материјали што се користат во градежништвото нудат долготрајна издржливост во области со висок сообраќај. Рачна ткаена конструкција. Направено од јута. Идеално сместување во просторијата вклучува дневна соба, трпезарија, канцеларија, фоаје/влез, спална соба. Направено во Индија. Ние не препорачуваме да користите вакуумска лента за тепачки на килим; За мали излевања или дамки, користете топла вода и размачкана. Проверете ја етикетата за нега за какви било дополнителни упатства.

Основните својства

Додатоци на производот