Органска земја со голема вредност, 1. мл
Неодамнешно

Органска земја со голема вредност, 1. мл

DEN 3.00

Това е достапна

За да додадете динамичен вкус на печива и слатки или солени јадења, обидете се со голема вредност на органска земја. Достапно во контејнер со 1,6 унца, нашиот органски терен се прави само од здрави состојки без вештачки вкусови или конзерванси. Allspice се користи за зачинување на многу различни печива и солени храна како супи, месо од дели, маринади, кисели краставички, пити и овошни пијалоци. Со впечатлив вкус и мирис, ќе направи посипување за повеќето јадења, нанесувајќи храна со топол, зачинет вкус. Органска основа со голема вредност All Spice користи само здрави состојки без вештачки вкусови или конзерванси за да испорача одлична храна на која можете да верувате. Органска одлична вредност нуди широк опсег на овластена органска храна USDA, кои се избрани за да ги исполнат нашите високи стандарди, како и вашите. Ние користиме здрави состојки без вештачки вкусови или конзерванси за да испорачаме одлична храна на која можете да верувате по прифатлива цена. Пополнете ја масата со органска храна што го заслужува вашето семејство без да го исцедите вашиот буџет. Органска земја со голема вредност, 1,6 мл. Земјиште на зачинот. Користете ги зачините супи, маринади и десерти. УСДА сертифициран органски. Стаклена тегла 1.6oz.

Основните својства

Додатоци на производот

Logitech Craft 920-008484
Неодамнешно
Logitech Craft 920-008484
Това е достапна
DEN 1.33
ценето:

Бринли Ко.
Неодамнешно
Бринли Ко.
Това е достапна
DEN 0.33
ценето: