& F Рачно Изработени Бои Енкаустична Боја Торта, 40мл, Стил Де Жито
Неодамнешно

& F Рачно Изработени Бои Енкаустична Боја Торта, 40мл, Стил Де Жито

DEN 2.00

Това е достапна

Енкаустичното сликарство, познато и како сликарство со топол восок, ви овозможува да користите природни материјали за да создадете слоевити, динамични слики и креации на мешани медиуми. Популарен е како природна алтернатива на маслените и акрилните бои. Тоа е разноврсен медиум бидејќи може да биде обликуван, слоевит, извајан, текстуриран и комбиниран со материјали за колаж без потребно време за сушење. Бојата е отпорна на влага и е многу издржлива. Изработени од пигмент, чист пчелин восок и смола од дамар. Подготвен за употреба. Силно пигментирани.

Основните својства

Додатоци на производот