Натопи Боја Англија Преобоен Геометриски Тркач Килим, Слонова Коска Тиркизна, 2 ' 3 10'
Неодамнешно

Натопи Боја Англија Преобоен Геометриски Тркач Килим, Слонова Коска Тиркизна, 2 ' 3 10'

DEN 551.68

Това е достапна

Safavieh Dip Боја Ddy712h Рачно Изработени Слонова Коска / Тиркизна Килим Акварел уметност и бујна текстури стане мода напред декор во впечатлива област килими се најде во Натопи Боја Колекција. Класичните мотиви, преплавени со живописни дво-обоени бои, се оживуваат со органска енергија совршено прилагодена на денешните преференции за декор на колковите во секој килим во оваа возвишена колекција. Направени со користење на чиста премиум волна во мек, луксузен куп, овие килими носат карактеристичен израз на домашниот декор. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Колекција : Натопи Боја. Ширина На Производот : 2 '3". Должина На Производот : 10'. Материјал : 100% Волна Куп.

Основните својства

Додатоци на производот