Оригинална Игра Пило Поло®
Неодамнешно

Оригинална Игра Пило Поло®

DEN 2911.68

Това е достапна

Вклучете ги децата во интерактивен натпревар Со Оригиналната Игра Pillo Polo®. Играта е слична на хокејот на мраз, така што играта е идеална за воведување на основните концепти на играта пред децата да бидат подготвени да учат на мразот. Опремување на 12 член на тимот, шест на секој тим, со лесен стап pillo polo®, кој има глава од пена на крајот за точен контакт со топката. Објаснете кој тим има за цел за која цел благодарение на шарениот жолт и син дизајн.

Основните својства

Додатоци на производот