Трговска Марка Ликовна Уметност Шантитаун Преродба Платнена Уметност Од Керол Салас
Неодамнешно

Трговска Марка Ликовна Уметност Шантитаун Преродба Платнена Уметност Од Керол Салас

DEN 2.67

Това е достапна

Уметник : Керол Саласубјект : Пејзаж : Рустикален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има луѓе кои стојат во долинскиот град под зајдисонце. Истакнати Бои : Сива, Црна, Кафеава, Сина, Зелена, Бела, Тен јас сум недопрен уметник кој почнал да црта како бебе уште пред да научам да одам или да зборувам многу. Како четвртоодделенец посетував часови по детска уметност во сабота наутро во музејот на уметност во градот. Седумдесет плус години подоцна, сѐ уште создавам уметност, сега со акрилни бои и изненадувачки продадов многу стотици мои слики на интернет..од брег до брег и во странство. Моите слики претежно отидоа кај колекционери и инвеститори. Се надевам дека кога луѓето ќе ја видат мојата работа, ЌЕ се ЧУВСТВУВААТ ДОБРО и дека, барем за момент, ќе се насмевнат малку подлабоко. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. луѓе кои стојат во долината град под зајдисонце.

Основните својства

Додатоци на производот