Miabella Women's 3- Carat T.G.W. Квадратни зелени кварц и небо сина топаз Стерлинг сребрен 2-камен прстен
Неодамнешно

Miabella Women's 3- Carat T.G.W. Квадратни зелени кварц и небо сина топаз Стерлинг сребрен 2-камен прстен

DEN 1.00

Това е достапна

Ако барате прстен во стилот на Toi ET Moi, овој зелена кварц Миабела и Sky Blue Topaz е одличен избор. Изработено во пенливо сребро, овој волшебно прстен има квадратен, сет на зелени кварц-камења од зелена кварц (8x8mm) и квадратен, сет на Sky Sky Blue Topaz Gemstone (6x6mm). Полиран на брилијантен сјај, овој привлечен прстен може да се користи за редење со вашите други омилени прстени. Направено во сребро. 3-3/4 CT T.G.W. Зелен кварц и небо сина топаз. Сечење на зелена кварц : плоштад. Скај сина топаз исечена : плоштад. Камења поставени од пронг. Бенд со : 2,1мм. 2-камен прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основните својства

Додатоци на производот