Заштитен знак Ликовна Уметност Модел На Велигденско Јајце Платнена Уметност Од Кети Хорват-Бјукенан
Неодамнешно

Заштитен знак Ликовна Уметност Модел На Велигденско Јајце Платнена Уметност Од Кети Хорват-Бјукенан

DEN 319.84

Това е достапна

Уметник : Кети Хорват-Бјукенпредмет : Сезонски Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има велигденски јајца што ја исполнуваат рамката. Истакнати Бои : Жолта, Бела, Виолетова, Зелена, Розова, Портокалова, Светло Сина Кети Хорват-Бјукенан е Канадски уметник кој живее во Шармантниот град Порт Стенли, Онтарио, на брегот на Езерото Ири, заедно со нејзиниот сопруг Шон и Куче Закрпи. Уметноста што таа ја создава е производ на нејзините години во уметничко училиште, практично експериментирање и тивко набудување. Со текот на времето, нејзината уметност еволуираше за да стане уникатно спојување на шарената народна уметност како што се гледа низ објективот на графички, реален стил. Откако започна со пејзажно сликарство, таа ја проширува својата тема за да опфати уметнички теми погодни за лиценцирање. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Велигденски јајца пополнување на рамката.

Основните својства

Додатоци на производот