Јакна за целосна поштенска изведба на жените
Неодамнешно

Јакна за целосна поштенска изведба на жените

DEN 319.84

Това е достапна

Останете удобно додека работите надвор, да трчате работи или да излегувате на датумот на кафе со оваа активна јакна на жените од Данскин сега. Направено од мек и лесен полиестер со малку спандекс за совршена количина на истегнување, оваа јакна има технологија за влага за влага со DRI-повеќе за да ви помогне да останете кул и суви. Предното затворање на целото зип обезбедува прилагодено вклопување, додека збир на дупки со палецот на долгите ракави ја одржува јакната на место додека сте во движење. Оваа јакна за изведба е достапна во разновидни бои и е одличен додаток на вашиот тренинг и обични гардероби. Данскин сега женски целосен поштенски перформанси јакна : Тело : 100% полиестер. Пикање : 92% полиестер, 8% спандекс. Активна јакна. DRI-MORE технологија за влага за влага. Затворање на предниот дел на зип. Долги ракави со дупки со палецот. Две предни џебови. Достапно во разновидни бои. Машинско миење ладно, измијте со слични бои, не користете омекнувачи, само белило што не е хлор кога е потребно, да се намали суво ниско, средно железо.

Основните својства

Додатоци на производот