Трговска марка ликовна уметност „Силуета на телото“ платно уметност од Аледанда
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Силуета на телото“ платно уметност од Аледанда

DEN 2601.60

Това е достапна

Уметник : Aleedandasubject : Figutative Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има замаглена црно-бела фотографија на женско тело. Нејзините четириесетти години и бескрајното чувство за немир се највлијателните фактори во фотографското патување на Аледанда. По потекло од Милано, Италија, Аледанда замина за Америка на 20 години, едвај чека да доживее поинаков начин на живот. Откако првично минуваше време на Хаваи и Калифорнија, во нејзините четириесетти години се насели на Источниот брег, каде што го дели своето време помеѓу мала фарма на коњи во Пенсилванија и дом во езерото Комо, Италија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заматена црно -бела фотографија на женско тело.

Основните својства

Додатоци на производот