Природни ткаени прилагодливи панели за шик на шикологија
Неодамнешно

Природни ткаени прилагодливи панели за шик на шикологија

DEN 0.67

Това е достапна

Сличните панели за прилагодување на шикологијата се оптимални за внесување на модерен стил и елеганција во кој било дом. Високо разноврсна, тие се совршени за сè, од внатрешен и француски врати до делители на простории и врати за плакари. Достапни во најразлични природни ткаени материјали и ткаенини, тие се стилски, економични решенија. Изберете материјал богат со текстура за да инспирирате чувство на истражување или да се одлучите за мазна ткаенина совршена за минималистички дизајн. Тие се денешен одговор на вертикалните ролетни, со пошироки панели за ткаенини, без звуци за плескање. Дизајнирано со клиентот во умот, направивме инсталација ветре. Вклучено во пакувањето е целиот хардвер за инсталација на таванот и wallидот, а внатрешните и надворешните поставки на рамката. Телескопската патека е прилагодлива насекаде од 44 до 80 инчи ширина. За пошироки потреби, две песни можат да се инсталираат едни до други за непречен изглед. Секој од четирите панели е широк 22 инчи и висока 96 инчи. Едноставно исечете ја висината на панелот на она што ви треба и инсталирајте ги долните шини за финиш со сопствен изглед. Изградени безжични со мазна патека, овие панели можат да се отворат од десно кон лево, лево надесно и десно надолу во центарот. Нашите безжични панели се безбедни за домови со деца и миленичиња. Ткаенина : Природно ткаено и светло филтрирање : 83% хартија + 17% полиестер. Дизајнирано да : Додадете убавина, да создадете приватност, светло за филтрирање, посебна област, скриј простор. Најдобро за : лизгачка стаклена врата, француска врата, внатрешен двор, врата од балкон, врата од плакарот, делител на простории, големи и широки прозорци. Препорачани соби : Дневна соба, спална соба, канцеларија, кујна, расадник. Прилагодлива големина : Прилагодлива железница 44 ”до 80” широки, панели со намалување на должина до 96 ”високи. Флексибилно монтирање : wallид или таван, за внатре или надвор од рамката. Внатре во монтирање : потребна е минимум длабочина од 1,5 инчи; 2-инчи за испирање. Надворешна монтажа : Потребна е висина на заградата од 2.125 инчи. Брзо инсталирање : Вклучени се сите хардвер и упатства. Ако ви треба малку помош, гледајте ги нашите упатства за видеа на You Tube.

Основните својства

Додатоци на производот