Трговска Марка Ликовна Уметност Излегување Платнена Уметност Од Абрил Андраде
Неодамнешно

Трговска Марка Ликовна Уметност Излегување Платнена Уметност Од Абрил Андраде

DEN 2.67

Това е достапна

Уметник : Абрил Андрадесубјект : Фигуративен Стил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има череп со цвеќиња над него на темна позадина.Абрил е во состојба да избега во светот на фантазијата кога четката е во нејзината рака и да ги изрази своите идеи и чувства преку уметноста на поп надреализмот. Во свет кој се движи брзо, малку работи во животот имаат способност да направат една станица и да земат длабок здив; неколку работи ви дозволуваат да се изгубите во сон. Уметноста На Абрил го прави токму тоа. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. череп со цвеќиња над неа на темна позадина.

Основните својства

Додатоци на производот