ACDelco CV2522C Вентил P Одговара На Сатурн SL2
Неодамнешно

ACDelco CV2522C Вентил P Одговара На Сатурн SL2

DEN 1903.84

Това е достапна

Tacdelco Професионални Позитивни Чудак Вентил вентил (PCV) Tan ACDelco Професионални, премиум резервни Позитивни Картерот Вентилација (PCV) Вентил е компонента за контрола на емисиите и е висок квалитет замена идеален за многу возила на патот денес. Пцв вентилот го контролира волуменот на испарувањата на картерот што се вовлекуваат во доводниот колектор; ограничениот пцв вентил може да предизвика истекување на масло или да ја зголеми потрошувачката на масло. Овој премиум резервен пцв вентил за замена е произведен за да ги исполни вашите очекувања за вклопување, форма и функција. карактеристики и Придобивки : t tt t Professional, премиум резервна замена на пазарот ги обезбедува перформансите и сигурноста што ги очекувате Од ACDelco t tt tmanufaced за да ги исполни очекувањата за вклопување, форма и функција Acdelco Златен Pcv Вентил.

Основните својства

Додатоци на производот