Трговска марка ликовна уметност седеше bather canvas wallидна уметност од Пјер Реноар
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност седеше bather canvas wallидна уметност од Пјер Реноар

DEN 1530.08

Това е достапна

Подготвени да се претставиме со презентацијата на разни со различна големина, ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има седечка жена за капење. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Основните својства

Додатоци на производот