Torin Big Red Ton Aluminum Service Cloth Jack, DMT830003XLRR
Неодамнешно

Torin Big Red Ton Aluminum Service Cloth Jack, DMT830003XLRR

DEN 1439.84

Това е достапна

Торин Биг Црвен DMT830003 XL 3 тон Економски сервис/приклучок за подот е претежно конструиран од траен, здрав алуминиум. Може да ви помогне да мерите работи до 3 тони, со други зборови, максималната тежина на оптоварување на овој производ е 6000 фунти. Полесно е полесен и посоодветен од општата челична количка за двојна клипна пумпа нуди без напор и брз лифт, а вградениот систем за преоптоварување спречува употреба надвор од номиналниот капацитет. Тоа е безбедна и сигурна алатка за поправка. Торин голема црвена црвена DMT830003 XL Економска услуга/приклучок за подот, максималната тежина на оптоварувањето е 3 тон (6000 фунти) . Шасија со низок профил со минимална висина на кревање од 3,74 инчи, максимална висина може да достигне до 18,9 инчи. Претежно изработен од издржлив, здрав алуминиум; Опремена со двојна клипна пумпа за брзо кревање, овозможувајќи ви лесно и брзо да го подигнете приклучокот. Единица за подигнување на алуминиум и рамка за висококвалитетен изглед и полесен од генералниот џек за количка на челик. Опремен со вграден систем за преоптоварување што спречува употреба надвор од номиналниот капацитет; Карактеристики на бавно ослободување стапка под оптоварување. Рачките на страничните поставки овозможуваат дополнителна преносливост. Рачката со две парчиња обезбедува дополнителна леснотија за поставување и зголемување.

Основните својства

Додатоци на производот

Logitech Craft 920-008484
Неодамнешно
Logitech Craft 920-008484
Това е достапна
DEN 1.33
ценето: