Одбранбени сапуни за броење на телото на пеперминт, брои
Неодамнешно

Одбранбени сапуни за броење на телото на пеперминт, брои

DEN 3.00

Това е достапна

Дизајниран да биде доволно преносен и издржлив доволно за тешка употреба, но сепак за еднократна употреба, со максимална апсорпција, ефективност и совршена за кога сте во движење. Докажано во светот на контактните спортови за ефикасно отстранување на нечистотијата, варијан, теретана, пот, смог, алергени, гранџ и изградени масла. Природни, бесплатни и јасни без мириси, бои, козметика, петрохемиски соединенија, триклосан алкохол или натриум лаурил сулфат. Зошто австралиското масло од чајно дрво и маслото од еукалиптус? Австралиското масло од чајно дрво и маслото од еукалиптус се покажаа дека се ефективни против три категории на заразни организми : Бактерии, Бактерии, Забави и вируси. Нема мириси, бои, козметика, петрохемиски соединенија, триклосан, алкохол или натриум лаурил сулфат. Препорачани после тренингот.

Основните својства

Додатоци на производот