Весткот 12 Камо распространети владетели разновидни бои
Неодамнешно

Весткот 12 Камо распространети владетели разновидни бои

DEN 2.33

Това е достапна

Со над 150 години историја, Весткот го докажа своето време на сигурност и повторно со обезбедување на клиенти ширум светот исклучителни алатки за сечење и мерење. Брендот Весткот има низ три века, две светски војни и големата депресија. Основана од Хенри Весткот во 1872 година во Сенека, Newујорк, компанијата рапидно растеше и ја водеше семејството Весткот скоро сто години. До почетокот на 20 век Весткот беше една од најдобрите компании во индустријата, продавајќи производи низ целиот свет. Весткот беше купен во 1968 година од страна на Acme United Corporation, која денес работи надвор од Ферфилд, Конектикат. Весткот Пластични владетели за деца .. за секого .. за сите ваши потреби. Весткот е доверливо име кај владетелите уште од 1872 година. Бројките и дипломирањата се остро разграничени. Рабовите се исправени и вистинити. Ние работиме внимателно секој ден за да се осигураме дека нашите производи се мерат. Брендот Westcott® се фокусира на создавање иновативни дизајни кои обезбедуваат стил и квалитет на асортиман на училишни, занаети и канцелариски производи. Победник на награди како избор на наставникот и добар дизајн, Весткот продолжува да ја подигнува бар. Инспирацијата што влезе во секој од нашите производи не само што ги освои повеќе достигнувања на Весткот, туку ни го направи и доверливиот бренд за ножици, острилки на владетели и математички алатки. Владетелите на Westcott Shatter Proof 12 "Забавен владетел за печатење во камо, разновидни бои (боите не можат да се наведат). Срушена пластика. Сместена во 1/16 и метрички ознаки. Флексибилен материјал дозволува без паузи или пукнатини. Обезбедете дупка.

Основните својства

Додатоци на производот