Каос Карма - - Винил
Неодамнешно

Каос Карма - - Винил

DEN 576.00

Това е достапна

11 43 е третиот албум Каос карма. Сепак, многу инспириран од тековниот експериментален блуз или рокенрол, овој албум е малку поинаков од двата претходни. Звукот е некаде Помеѓу Без Блуз, Алан Вега, Кендра Смит и Гонг. На овој рекорд се придружуваат и каос Карма неколку Јапонски пријатели и музичари : Макото Кавабата (Храм На Кисели Мајки), Риоко Оно (Саксовски Урнатини) малку се воздржува, што е нешто необично, но добредојдено во овој контекст, и последно, но не и најмалку важно, божествениот Qui Avec Gabriel. Секоја бучава е организирана често емајлирана со жлеб, овој блуз е прецизно изграден од земја нагоре. Песните се преливаат во звучен и донекаде бурен океан во кој слушателот лесно ќе потоне. Топлиот и расипан глас потсетува на добро познатите духови На Говедско Срце или мудрите На Делтата. Ова е блуз од 21 век. Во исто време старо и ново, голо, трипи и оргазмично; музика надвор од времето, но многу реална што создава неверојатна напнатост. Персонал : Фаб Гиберти-вокал, гитара; Јами Есб - студио работа, бас. Гостите вклучуваат : Макото Кавабата, Риоко Оно, Qui Avec Габриел, Почвата Вибрира и Дом Кориерас. 11 43 (Винил).

Основните својства

Додатоци на производот

Б-52-Во Живо
Неодамнешно
Б-52-Во Живо
Това е достапна
DEN 576.00
ценето: