Уметност Пиперка-Интензитет-Винил
Неодамнешно

Уметност Пиперка-Интензитет-Винил

DEN 2.00

Това е достапна

Докси претставува преиздавање На Интензитетот На Уметничките Пиперки (1963). Интензитетот беше последниот албум на алтоистичката Уметност пиперки раниот период и беше објавен кога тој веќе издржуваше долга затворска казна поради неговата зависност од хероин. Со помош на пијанистот Доло Кокер, Басистот Џими Бонд и тапанарот Френк Батлер, Пепер штотуку почнуваше да го покажува влијанието на Џон Колтрејн и Орнет Колман во неговиот стил, ослободувајќи го неговото свирење и покажувајќи поголем интензитет за време на неговите импровизации. Иронично, Пиперката се држи до стандардите за нишање како што се "не Можам Да Верувам Дека Сте Заљубени во Меквот", "Однесено Со Ветерот" и "Посакав На Месечината"; како појдовни точки на овој интересен и во голема мера пријатен сет. Нумериран прв печат, издание на 500. Докси претставува преиздавање На Интензитетот На Уметноста Пипер (1963). Интензитетот беше последниот албум на раниот Период на алтоистичката Уметност Пепер и беше објавен кога тој веќе издржуваше долга затворска казна поради неговата зависност од хероин. Со помош на пијанистот Доло Кокер, Басистот Џими Бонд и тапанарот Френк Батлер, Пепер штотуку почнуваше да го покажува влијанието на Џон Колтрејн и Орнет Колман во неговиот стил, ослободувајќи го неговото свирење и покажувајќи поголем интензитет за време на неговите импровизации. Иронично, Пиперката се држи до занишаните стандарди како што се" не Можам Да Верувам дека Сте Заљубени Во Мене"," Однесено Со Ветрот "и" Посакав На Месечината " како појдовни точки на овој интересен и во голема мера пријатен сет. Нумериран прв печат, издание на 500.

Основните својства

Додатоци на производот

Живеат Во Келн
Неодамнешно
Живеат Во Келн
Това е достапна
DEN 651.52
ценето:

Б-52-Во Живо
Неодамнешно
Б-52-Во Живо
Това е достапна
DEN 576.00
ценето: