Вили Вест - Сесии На Душата-Винил
Неодамнешно

Вили Вест - Сесии На Душата-Винил

DEN 367.84

Това е достапна

Извонредна колекција на класични и оригинални душевни песни од легендарниот поранешен главен вокал На Мерачите, вили Вестбек летото 2008 година, вили ни пријде со идеја да ги снимиме песните што му беа важни и personal. Веднаш се согласивме и наведовме да поставиме некои од најдобрите таленти на Средниот Запад за да го поддржиме извонредниот глас на Вили. Она што го слушате е резултат на тие неверојатни сесии со Вили и пријателите. Ново ремастериран и достапен за прв пат досега на винил.Пет децении, длабокиот душевен човек Вили Вест е еден од најдобро чуваните тајни во Њу Орлеанс. Тој настапи со некои од најдобрите музичари во бизнисот, вклучувајќи Ги И Мерачите и отсекогаш создавал трајни пријатели и обожаватели каде и да настапил.Вили Вест - Душата Сесиониалбум Песнидиск 1 : 1. Го Имам Блуз2. Прашина Мојата Метла3. Тоа е местото каде што е на4. Морам Да Те Тргнам Од Мојот Ум5. Летен диск 2 : 1. Ми Праќаш 2. Си реков Себеси 3. Зборувај со Мене, Разговарај Со Мене 4. Мора Да Те Ослободам5. Луѓето Се Подготвуваат Вили Вест-Сесии На Душата-Винил.

Основните својства

Додатоци на производот

Б-52-Во Живо
Неодамнешно
Б-52-Во Живо
Това е достапна
DEN 576.00
ценето:

Живеат Во Келн
Неодамнешно
Живеат Во Келн
Това е достапна
DEN 651.52
ценето: