Рагим Стрелаштво Матри ЕВО Лх Рекурве Лак 70 ФУНТИ: 38
Неодамнешно

Рагим Стрелаштво Матри ЕВО Лх Рекурве Лак 70 ФУНТИ: 38

DEN 1599.84

Това е достапна

Матрицата Ево Е цврста и лесна, што го прави најдобриот избор за почетници. Се одликува со нови модерни бои со темно сив кревач, црни екстремитети, црвени врвови и џебови на екстремитетите. Новиот стисок е осмислен за Да ја Води раката на стрелецот во правилна положба. Ова му овозможува на стрелецот да избегне грешки и да го олесни учењето. Матрицата Ево е целосен лак. Новиот дизајн на кревачот му овозможува на стрелецот да пука со одмор со стрелки или со одмор на полицата за потрадиционален стил на снимање. Матрицата Ево столб Е опремена со влошки за инсталирање на копче за глетка, стабилизатор и Бергер. Исто така е достапен во 48", без инсерти. Подигачот е опремен со патентиран иновативен Систем за Подесување На Лакот Рагим, што му овозможува на стрелецот лесно да го прилагоди усогласувањето на екстремитетите. Рагим лакови се гордо "Направени Во Италија" и застрелан во светот. Нашите лакови, кои се извезуваат на глобално ниво, се создадени со вештина и изработка по која Е позната Италија. Производителите на лакови на рагим се мајстори на нивната трговија, вистински занаетчии со долгогодишно искуство во обработка на дрво. Додека традицијата го закотвува секој лак, иновацијата е исто така врвен приоритет. Постојаното експериментирање со нови материјали и методи ни овозможува да ви ја понудиме најсовремената технологија за лакови по пристапни цени. Рагим лак е направен да трае, вашиот доверлив придружник дали снимањето во шумата или на опсег. Ние го тестираме нашиот лак користејќи најсовремени машини за да симулираме снимање. Ова осигурува дека секој лак нуди максимум во перформансите и отпорот. Нашите високи стандарди за квалитет ни го донесоа престижниот ISO 9001, меѓународно призната сертификација за контрола на квалитетот. Рагим е исто така зелена компанија, откако ја доби ИСО 14001 за почитување на животната средина. Произведено Во Италија; Ламиниран Кревач за цврстина и издржливост; Го Вклучува патентираниот "Систем За Подесување На Лак На Рагим" кој ви овозможува да ги компензирате искривените екстремитети или фино да го наместите лакот по ваш вкус; Рагим Е СЕРТИФИЦИРАН ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ИСО; Опремен со сите влошки потребни за инсталирање на копче за глетка, стабилизатор и Бергер, Доживотна Гаранција На Производителите.

Основните својства

Додатоци на производот